Search
  • iheartsupermarket

נעים להכיר- הדס כץ מ- KATZ & BIRDS

הכירו את הדס המעצבת תחת המותג שלה KATZ AND BIRDS, גרה בגבעתיים יחד עם בעלה והחתול (ועד לא מזמן גם הכלב).

איך הכל התחיל? למדתי עיצוב אופנה בשנקר וסיימתי ב- 2009. מאוד נהניתי מהתואר, הוא נתן לי הרבה והדרישות היו גבוהות ,מה שגרם לנו להשתפר כל הזמן. הרגשתי שתמיד צריך להתפתח ולהוציא מעצמך עוד.

לנעליים הגעתי כי חיפשתי לעצמי משהו לחתונה שלי, דגם עם הרבה אוירה ויחוד, אבל לא מצאתי את מה שרציתי לנעול בעצמי, אז עשיתי נעל אחת. ומשם הכל התגלגל.

אני מאמינה שבגדים אפשר להחליף בקלות, ואפשר ללבוש וגם ליהנות מבגד באיכות בינונית, אבל בנעליים זה לא כך.


בשנת 2013 פתחתי את החנות ב- ETSY. התחלתי ביצור נעליים רקומות. אני בן אדם של אמנות, עבודות יד, פרטים קטנים, ונעליים רקומות היו מוצר שלא קיים בסביבה. אני אוהבת שליצירה יש סיפור מאחוריה, אוירה ורגש. לכן המותג נקרא כך- KATZ AND BIRDS - על שם ההשראה שלי.

הציפורים מייצגות בשבילי את ההתמקדות בפרטים, ההקשבה, עדינות, אלגנטיות, יופי, אבולוציה מרהיבה ופלאית, עולם פנימי חבוי ,תקשורת שמתרחשת בינהם שאנו רק יכולים לדמיין.


שגרת העבודה שלי: אני מייצרת את הנעליים בתל אביב בעבודת יד מוקפדת. אני מרגישה ובוחרת בעצמי כל עור, וכל סוליה. אני קרובה למוצר ויכולה לשפר אותו כל הזמן. זה לא כמו לייצר במזרח- בכמויות ענקיות. אם יש טעות או שהנעל לא כל כך נוחה-אין מה לעשות. עיצובים מסויימים דורשים "עין" מיומנת ומוקפדת של בן אדם שמייצר בעבודת יד,ולא יכולים להווצר על ידי מכונה בייצור תעשייתי.


אופנה נוחה: תמיד האמנתי שלא חייבים לנעול עקבים! אני מאמינה שעיצוב מגניב וסקסי יכול להגיע גם בנעל שטוחה, כך שאפשר יהיה להנות מנוחות. אני לרוב נועלת נעליים שטוחות, ורציתי להביא פתרון.

אני חושבת שנעליים בעיצוב מתקדם, אמיץ וחדשני זה גם סקסי ואינטיליגנטי.

אני מתכננת את האימום כך שהוא יתן מקום לאצבעות ולעצמות. השפיץ של הנעל לא יגע באצבעות. האימום נעשה באיטליה על ידי מומחים.


נשים רבות סובלות מהעצם שמעל הבוהן. באזור הזה אני משאירה מרחב ומשתמשת בחומרים רכים המתאימים עצמם לרגל.

אני משתמשת בסוליה מיוחדת קלת משקל, בולמת זעזועים ומבודדת מהקור של הרצפה בחורף. נעל שמרחיקה אותך מהשלוליות, מוסיפה מספר סנטימטרים לגובה ומרגישה שטוחה.

איפה הקורונה תפסה את העסק שלך? בדיוק בתחילת הקורונה התפרסמה עלי כתבה ב- ETSY שבה הציגו את המותג. זה גרם לחשיפה רחבה. ובנוסף לכך בסוף 2019 עליתי לתחרות העיצוב של אטסי ETSY DESIGN AWARDS בקטגוריה "סגנון יחודי" עם כפכף "ברמודה" בשחור-לבן, מודפס.



כך גם באוקטובר 2020, בשנה השניה ברציפות, עליתי לתחרות בתור פיינליסטית בקטגוריית "אקססוריז" עם דגם של סנדל מודפס באיור תפוזים, בגזרה חופשית, כייפית ובעלת נוכחות.

העסק שלי תמיד היה קיים באונליין ומכר לחו"ל, בעיקר לאירופה וארה"ב. אין ספק שהעתיד באון-ליין, העולם הפך לקטן, אשה בארה"ב מקבלת נעליים שלי במהירות ונוחות, למפתן הדלת. זה מדהים. אני מקווה שאנשים יקנו ישראלי ויתמכו במעצבים המקומיים שמאחוריהם יש עוד הרבה אנשי מקצוע.

הייתי רוצה שיתמקדו בלקנות כמה שצריך, פריטים בעלי ערך, ואז שילבשו כל פריט יותר.


ולסיום טיפ שלך לצלוח את התקופה: זו תקופה ללמוד דברים חדשים, משהו שתמיד רציתם: שפה, מדיטציה, ספרים, אמנות, ספורט , לגדל פרחים וירקות באדניות, אני למשל התחלתי ללמוד עריכת וידאו :)




תודה רבה להדס המוכשרת והמדויקת , מוזמנות להנות מכל הדגמים והנחות שופוני באתר שלה:



קרדיט לצלמת Ira prohorova שצילמה עבור ETSY

לצלם David Seth

לצלם Michael Topyol



416 views0 comments